Acasa | ACTUALITATE | La Ovidiu se desfășoară Campionatul de junioare la handbal – faza regională

La Ovidiu se desfășoară Campionatul de junioare la handbal – faza regională


image

Primăria orașului Ovidiu, prin Clubul Sportiv Ovidiu, în parteneriat cu Asociația Județeană de Handbal Constanța, organizează în perioada 27-29 aprilie Campionatul de junioare la handbal – faza regională.

La competiție participă 16 echipe din orașele: Cernavodă, Galați, Râmnicu Sărat, Brăila, Constanța, Buzău, Tulcea, Medgidia și Focsani.

Program competițonal:

Grupa A

1.C.S.Axiopolis Cernavoda

2. C.S.S.Galati

3.C.S.M.Ramnicu Sarat

4.A.C.S.Olimpia Braila

Grupa B

1.C.S.S.1 Constanta

2. C.S.Danubius Galati

3. H.C.Dunarea Braila

4. Sc.Gim.Suraia

Grupa C

1.C.S.Ovidiu

2. C.S.United Galati

3. L.P.S.Buzau

4.C.S.S.Tulcea

Grupa D

1.C.S.S.Medgidia

2. C.S.Art Galati

3. L.P.S.Braila

4. L.P.S.Focsani

Etapa I- Vineri 27.04.2018- Sala Sporturilor Ovidiu

Joc 1-Grupa A – C.S.Axiopolis Cernavoda – C.S.S. Galati – ora- 10.00

Joc 2 –Grupa A – C.S.M.Ramnicu Sarat – A.C.S.Olimpia Braila – ora-11.00

Joc 3 – Grupa B – C.S.S.1 Constanta – C.S.Danubius Galati – ora -12.00

Joc 4 – Grupa B – H.C.Dunarea Braila – Sc.Gim.Suraia – ora –13.00

Joc 5 – Grupa C – C.S.Ovidiu – C.S.United Galati – ora -14.00

Joc 6 – C.S.Axiopolis Cernavoda – A.C.S.Olimpia Braila – ora-15.00

Joc 7 – Grupa D – C.S.S.Medgidia – C.S.Art Galati – ora -16.00

Joc 8 – Grupa D – L.P.S.Braila – L.P.S.Focsani – ora -17.00

Joc 9 – C.S.M.Ramnicu Sarat- C.S.S. Galati – ora – 18.00

Joc 10 – Grupa C – L.P.S.Buzau – C.S.S.Tulcea – ora – 19.00

Etapa II- Sambata 28.04.2018 -Sala Sporturilor Ovidiu

Joc 1 – Grupa B – C.S.S.1 Constanta – H.C.Dunarea Braila– ora -09.30

Joc 2 – Grupa B – C.S.Danubius Galati – Sc.Gim.Suraia – ora –10.30

Joc 3 – Grupa D -C.S.S.Medgidia – L.P.S.Braila– ora -13.30

Joc 4 – Grupa D- C.S.Art Galati – L.P.S.Focsani – ora -14.30

Joc 5-Grupa A – C.S.Axiopolis Cernavoda – C.S.M.Ramnicu Sarat– ora- 15.30

Joc 6 –Grupa A – C.S.S. Galati – A.C.S.Olimpia Braila – ora-16.30

Joc 7 – Grupa B – C.S.S.1 Constanta – Sc.Gim.Suraia – ora -17.30

Joc 8 – Grupa B – C.S.Danubius Galati – H.C.Dunarea Braila –ora –18.30

Joc 9 – Grupa C – C.S.Ovidiu – L.P.S.Buzau– ora -19.30

Joc 10 – Grupa C – C.S.United Galati – C.S.S.Tulcea – ora – 20.30

Etapa II- Duminica 29.04.2018 -Sala Sporturilor Ovidiu

Joc 1 – Grupa D – C.S.S.Medgidia – L.P.S.Focsani– ora -9.00

Joc 2- Grupa D – C.S.Art Galati – L.P.S.Braila ora -10.00

Joc 3 – Grupa C – C.S.Ovidiu – C.S.S.Tulcea– ora -11.00

Joc 4 – Grupa C – C.S.United Galati – L.P.S.Buzau– ora -12.00

LOCURI DE CLASAMENT

Joc 5 – Locul I Grupa A – Locul I Grupa B – ora 13.00

Joc 6 – Locul I Grupa C – Locul I Grupa D – ora 14.00

Joc 8 – Invinsa Joc 5 – Invinsa Joc 6 – ora 15.00

Joc 7 – Invingatoare Joc 5 – Invingatoarea Joc 6 – ora 16.00

 

 



Voteaza articol
0

Aboneaza-te la feed-ul de comentarii Comentarii (0 postat):

Adauga comentariul tau comment
Va rugam introduceti codul din imagine:
  • email Trimite unui prieten
  • print Versiune pentru printat